IMG-LOGO
نصب وب اپلیکیشن
آنچه را که در ذهنمان تصور می‌کنیم، در واقعیت بدست آوریم

آنچه را که در ذهنمان تصور می‌کنیم، در واقعیت بدست آوریم

یک سال قبل

آنچه را که در ذهنمان تصور می‌کنیم، در واقعیت بدست آوریم، یک لحظه چشمانتان را ببندید تصور کنید هرآنچه را که در ذهن بتوانید تصور کنید، در واقعیت پدیدار می‌شود…
حالا به چه چیزهایی فکر می‌کنید؟ احتمالا برای بار اول تصور بعضی چیزهای سخت خواهد بود…
درست است که تصور کردنمان هیچ هزینه و محدودیتی ندارد، اما ما اغلب اوقات آنچه را که شرایط فعلی نمی‌توانستیم بدست آوریم را هم حتی تصور نکردیم !
یعنی، حتی برای تخیلاتمان هم حد و حدود مشخص کردیم ! در صورتی که تمام فیلسوفان، اندیشمندان ذهن و دانشمندان بزرگ تاریخ چیز دیگری به ما گفته اند: «آنچه را در ذهن بتوانید تصور کنید، در واقعیت تان پدیدار خواهد شد».
پس چرا حد و حدودی برای تصوراتمان مشخص می‌کنیم؟
ما انسان‌ها، در محیط و شرایطی منحصر به خودمان زندگی می‌کنیم، گاهی این محیط و شرایط آنچه را که می‌خواستیم نیستند، به همین دلیل به اشتباه اغلب اوقات در مورد شرایط و محیط بدی که داریم ناراحتیم، نگرانیم و در حال خودخوری هستیم.
رالف والدو امرسون، فیلسوف و نویسنده آمریکایی در یکی از آثارش یعنی کتابِ اتـکـا بــه خـــود می‌نویسد: انسان‌های موفق، آنهایی هستند که شرایط و محیط پیرامونشان را نظاره می‌کنند، اگر چیزی را که می‌خواهند، نمی‌بینند، آنرا فراموش می‌کنند،
و چیزی را که می‌خواهند ببینند را خلق می‌کنند.
و درست همین جا است که محیط و شرایط فعلی، قدرت تجسم‌مان را، که قدرتمندترین سلاح موفقیت انسان است را از ما می‌گیرد و باعث می‌شود اغلب اوقات به چیزی که الان هست فکر کنیم تا چیزی که باید باشد.
ذهن انسان قابلیت خلق آنچه را که میتواند تصور کند را دارد.
حتی خالق دیزنی لند یعنی والت دیزنی، وقتی از او در مورد اینکه چطور توانست به جایی که می‌خواسته برسد، پاسخ داد: ذهن انسان فقط آنچه را که می‌تواند بدست آورد را می‌تواند تصور کند، اگر رویایی در سر دارید، پس بدانید می‌توانید بدستش آورید، زیرا اگر نمی‌توانستید، هرگز آنرا تجسم نمی‌کردید.
و بلاخره مهم‌ترین سوال، چطور آنچه را که تصور می‌کنیم، تبدیل به واقعیت کنیم؟
این سوال دقیقا موضوعِ این مقاله است که میخوانید.
باید از غول چراغ جادوی ذهن استفاده کنید…
شما در این مقاله دقیقا قرار است یادبگیرید چطور، هر آنچه را که می‌توانید در ذهن تصور کنید را در واقعیت خلق کنید و در زندگی‌تان آنرا عینا ببینید؛ در این مقاله 5 راه دستیابی به چیزهایی که در ذهن می‌توانید تصور کنید را یاد می‌گیرد، که تاریخ‌سازان بزرگ از آنها استفاده کرده‌اند و شگفتی ساز شده‌اند.
پس، اگر رویایی در سر دارید و یا خیلی ساده فقط از محیط و شرایط پیرامونتان ناراضی هستید و می‌خواهید آنچه را که دوست دارید در اطرافتان ببینید، این مقاله برای شماست، تا به شما 5 راه ساده برای خلق زندگی رویایی و منحصر به خودتان را یاد بدهد.
اگر ازینکه زیادی رویاپرداز هستید ناراحتید و می‌خواهید هرچه زودتر دست به کار شوید و آنچه را می‌خواهید بدست آورید، کافیست 5 مرحله زیر را دقیق اجرا کنید. این 5 مرحله برای تمام خواسته‌هایتان صدق می‌کنند و استثنائی برای تصوراتتان قائل نیستند.
پس اگر آنچه را که در وضعیت و شرایط فعلی بدست آوردید را نمی‌پسندید، مطمئن باشید از طریق همین 5 مرحله آنها را بدست آوردید… حتی اگر خودتان متوجه آن نباشید !
5 مرحله طلایی برای بدست آوردن آنچه را که تصور میکنید، به شرح زیر است :

  • 1) اهدافتان را بنویسید و برای آنها نقطه پایان مشخص کنید

قدم اول هدفگذاری است. شما ابتدا باید رویایتان را به چند هدف خرد تجزیه کنید. برای مثال اگر رویایتان ثروتمند شدن است، باید دقیقا مشخص کنید به کمک بدست آوردن چه اهدافی می‌توانید ثروتمند شوید؟
برای این منظور باید دقیقا با جزئیات مشخص کنید، چه مقدار پول باید در دست داشته باشید، چه مقدار باید پس انداز داشته باشید، چه مقدار باید درآمد داشته باشید، چه مقدار باید بدهی داشته باشید و …
فقط و فقط زمانی می‌توانید به آنچه که می‌خواهید برسید، که بدانید چه می‌خواهید !
شما اگر ندانید بدنبال چه هستید، هرچقدر هم سخت کار کنید، شاید بدستش نیاورید… پس دقیق و با جزئیات هرچه ریزتر، بهتر آنچه را که هدف می‌دانید بنویسید و برای هرکدام نقطه پایان و موعد مقرر تعین کنید که باید به پایان برسند.
اهداف شما نباید تا بی‌نهایت ادامه داشته باشند.

  • 2) تعادلی بین خواستن و نیاز داشتن برقرار کنید

شما برای بدست آوردن هرچیزی، باید بعضی چیزهایی که دارید را بدهید… این یک قانون است.
برای همین منظور شما نمی‌توانید، آنچه را که می‌خواهید بدست آورید و هیچ چیزی هم از دست ندهید، بنابراین باید یکبار دیگر سرکی به زندگی و اوضاع و احوال و دخل و خرج تان بیاندازید.
و مهم ترین سوال تان را بپرسید: آیا چیزی را که دارم و از آن استفاده می‌کنم، نیاز دارم؟ یا فقط می‌خواهم داشته باشم؟ برای مثال شاید اتومبیل که ماهیانه (مثلا) 10 هزار تومان خرج دارد (که فقط می‌خواهید داشته باشید) را با اتومبیل ارزانتری که ماهیانه 5 هزار تومان خرج دارد (اما نیاز شما را هم برطرف می‌کند) تعویض کنید سریع‌تر به خواسته‌هایتان برسید.

  • 3) افراد مناسب و واجد صلاحیت اطرافتان نگه دارید

در مرحله سوم نیز این تاثیر قابل رویت است…  شما باید خودتان را افرادی دارای صلاحیت یعنی افراد عملگرا احاطه  کنید نه افراد رویایی و یا منفی.
برای پیدا کردن این افراد، به صحبت‌های آنها گوش ندهید ! بلکه فقط به دستآوردها و نتایجی که در زندگی بدست آوردند دقت کنید. شاید رعایت همین مورد شما را 80 درصد خواسته‌هایتان برساند.

  • 4) یک قدم عقب‌تر بایستید و فکر کنید

اگر خیلی سخت مشغول به کار هستید و فرصت سر خاراندن ندارید، بدانید که در شرایط ریسک زیادی به سر می‌برید، زیرا معلوم نیست آیا کارهایی که درحال انجام دادنشان هستید، آیا مفید هستند یا خیر؟
برای این منظور می‌توانید از نظریه نسبیت انیشتین استفاده کنید (البته به زبان ساده تر! )
اگر مدت زیادی است کاری را انجام می‌دهید، اما نتایج مورد انتظار و یا حتی منفی دریافت می‌کنید، چرا یک قدم عقب‌تر بر نمی‌گردید و از خودتان سوال معروفِ «چه کاری مفید است؟ چه کاری مفید نیست؟» را بپرسید و کارهایی که مفید هستند را انجام دهید و کارهایی که مفید نیستند را رها کنید…

  • 5) تصور کنید همه چیز طولانی‌تر و هزینه‌برتر از چیزی که تصور می‌کنید خواهند بود

مهم‌ترین قدم، یعنی قدم پنجم… رویا پرداز بودن خوب است، زیرا به انسان دید و چشم اندازی از آینده‌ای که در پیش دارد می‌دهد، اما واقعیت این است که بعضی مواردی که در رویا می‌بینیم با واقعیت سازگار نیستند…  مثل طول مدت چیزی که می‌خواهیم بدست آوریم و هزینه‌ای که بدست آوردن آن دارد !
برای این منظور، همیشه در برنامه خود، زمانی بیش از مدتی را که تصور می‌کنید و هزینه‌ای بیش از هزینه‌ای که تصور کردید را در نظر بگیرید…  مطمئن باشید ضرر نمی‌کنید.
اکثر افراد به خاطر اینکه تصور می‌کردند باید خیلی زودتر به اهدافشان می‌رسیدند، در اواخر راه تسلیم شدند! در حالی که اگر می‌دانستند زمان و هزینه در رویا به مراتب کمتر از واقعیت است…  شاید اهداف بیشتری تعیین می‌کردند.