IMG-LOGO
نصب وب اپلیکیشن
قدرت ذهن – قسمت پنجم - صرف هزينه ي گزاف در مسير تحکم و قضاوت ديگران

قدرت ذهن – قسمت پنجم - صرف هزينه ي گزاف در مسير تحکم و قضاوت ديگران

یک سال قبل

قدرت ذهن – قسمت پنجم – صرف هزينه ي گزاف در مسير تحکم و قضاوت ديگران

ما را چه می‌شود که تا این اندازه می‌خواهیم افراد را کنترل کنیم؟ مگر نه اینکه خودمان چنین شرایطی را دوست نداریم؟ با نگاهی ریزبینانه متوجه خواهیم شد که در بیشتر زمانها  در حال واکاوی رفتارهای دیگران هستیم و سعی در اصلاح آنها  داریم. اما چرا چنین روحیه ای در بیشتر انسانها  وجود دارد؟ علت آن است که آدم‌ها می‌خواهند تمام مدت دیگران مطابق میل آنها  رفتار کنند و نمی‌خواهند که بپذیرند که انسان آزاد آزاد خلق شده و هر انسانی از وجود چنین قدرتی در وجودش آگاهی دارد و همواره می‌خواهد از تمامیت آن دفاع کند. به خاطر همین هم هست که هیچ انسانی روی زمین وجود ندارد که بخواهد دیگری به او امر و نهی کند، به او باید و نباید، بکن و نکن را حکم کند.

اما متاسفانه بیشتر انسانهایی که سعی در اصلاح تربیت روش‌های آدم‌ها دارند این موضوع را نمی‌توانند درک کنند که دیگران حق دارند که خودشان مسیر زندگی‌هایشان را انتخاب کنند و کسی نباید به خودش این اجازه را بدهد که بدون درخواست کمک اقدام به این کار کند.

افرادی که مدام در حال کنترل رفتارهای دیگران هستند همواره دلایلی برای کارشان دارند، و آن هم این است که آنها  نمی‌دانند که چه چیز به صلاحشان است. آنها  مسیر را اشتباه انتخاب کرده‌اند، آنها  نمی‌توانند درست زندگی کنند و هزار و یک دلیل برای دخالت‌های نابجایشان دارند. که از نظر تنها خودشان البته کاملا منطقی و پذیرفته است. اما اینکه آنها به خود حق می‌دهند تا به رفتار کنترل گرایانه شان ادامه دهند برای افراد کنترل شده هیچ اهمیتی ندارد. آنها تنها می‌خواهند که رها شوند و دیگر مورد قضاوت و تحکم و بکن و نکن‌های افراد کنترل‌گر نباشند و تنها خودشان باشند که انتخاب‌گر سبک و سیاق زندگیشان باشند.

پس در نتیجه کنترل کردن دیگران، قضاوت کردن دیگران، تحکم کردن بر دیگران و امر و نهی کردن بر دیگران تنها و تنها صرف هزینه گزاف انرژی و زمان است و هیچ منفعتی در این پروسه نیست.

زمان و انرژی ما تنها و تنها بایستی صرف اصلاح تربیت خودمان شود تا دیگر بعد از این شرایط نامطلوب در زندگی نداشته باشیم. زمانی که در اختیارمان قرار گرفته تنها مختص به خود ماست که بایستی همچو گوهر گرانقدری صرف ساختن بهترین و زیباترین زندگی دنیا و زندگی ابدیمان شود.

 

 

قدرت ذهن – قسمت پنجم – صرف هزينه ي گزاف در مسير تحکم و قضاوت ديگران
252mb
22:23

 

 

فایل صوتی قدرت ذهن – قسمت پنجم – صرف هزينه ي گزاف در مسير تحکم و قضاوت ديگران
20.1mb
22:01

توجه: این فایل تا مدت محدودی به صورت رایگان قابل استفاده است. در صورت نیاز آن را دانلود کرده و روی سیستم خود ذخیره نمایید.