IMG-LOGO
نصب وب اپلیکیشن
مهارت نه گفتن

مهارت نه گفتن

2 ماه قبل

مهارت نه گفتن

اکثر افراد دچار اختلالی در شخصیت خویش به نام عدم مهارت نه گفتن در برابر درخواستهای ناتمام به جا و نا بجای دیگران هستند.

اینگونه از افراد با وجود آسیب های جدی که به خاطرهمین نقطه ضعف به زندگیشان می خورد همچنان بابت احساساتی همچون ترس و نگرانی و رودربایسی تن به اجابت درخواستهای مکرر می دهند و با وجود مشکلات و رنجهایی که به خاطر همین اختلال متحمل میشوند همچنان به این نحوه ی رفتاربا خود و دیگران ادامه می دهند.

آنها به خاطر آنکه مبادا دوست و همسر وفرزند و خواهر و یا آشنا قضاوت بدی در موردشان نکنند و خدای ناکرده مقبول ایشان نباشند می پذیرند که به سرویس دهی همچنان ادامه دهند هر چند برای این منظور و جلب تائیدات از خیر روز تعطیل خود به بهانه ارائه خدمات بگذرند.

اما در ذهن اینگونه افراد اینطور ثبت شده که دیگران در اولویت هستند این مردم هستند که می بایست رضایتشان به هر شکل و صورت تأمین شودحتی زمانی که نارضایتی در درون شخص سرویس دهنده غوغائی به پا کرده باشد و مدام فریاد بزند آخر تا به کی و چه زمانی قرار است اینگونه مرا نادیده انگاری و از نگاه دیگران به خودت بنگری؟!

به نظر می رسد این شکل از زندگی که تمام مدت سعی در راضی نگاه داشتن مردم داشته باشی تبدیل به یک سبک کاملاً پذیرفته شده درآمده و اغلب انسانها به اینکه خویشتن را فراموش کرده باشند عادت کرده اند آنها این موضوع را که پسند دیگران وقضاوت مردم دارای اهمیت است را عادی قلمداد کرده اند .

اما اگر که شما دوست و همراه من برتری جزو این افراد نمی خواهی باشی و به دنبال ایجاد دگرگونی در تمام بخشهای زندگیت هستی پس از تو میخواهم صفر تا صد تمرکزت را بر احیای حرمت نفس و اعتماد به نفست قرار بدهی و تمام تلاشت رامبذول بدار تا آنکه با تغییر در نحوه رفتار با خود و دادن اولویت به خواست و علاقه مندیهای خودت حرمت نفسی اساسی را برای خویشتنت پایه گذاری کنی تا آنکه شرایط در تمامی بخشهای زندگی ات متحول شود و تو را در جایگاهی عالی در تمامی بخشها بنشاند.

 

مهارت نه گفتن
104mb
14:19

 

 

مهارت نه گفتن
13.1mb
14:19

توجه: این فایل تا مدت محدودی به صورت رایگان قابل استفاده است. در صورت نیاز آن را دانلود کرده و روی سیستم خود ذخیره نمایید.