IMG-LOGO
نصب وب اپلیکیشن
خواسته تان را از سیستم سلف سرویس این جهان درخواست کنید

خواسته تان را از سیستم سلف سرویس این جهان درخواست کنید

2 سال قبل

خواسته تان را از سیستم سلف سرویس این جهان درخواست کنید، حتما تا به حال گذرتان به رستوران های سلف سرویس افتاده است… در این مدل رستوران ها مجبور نیستید در یک گوشه بشینید و منتظر گارسون باشید تا سفارش تان را ثبت کند. شما می‌توانید در جریان باشید و دستتان برای انتخاب نوع و مقدار غذایتان باز است. شاید این موضوع برایتان جالب توجه بیاید که #bجهان هستی ما نیز از سیستم سلف سرویس استفاده می‌کند ! #/bبله این کاملا حقیقت دارد که جهان هستی از سلف سرویس برخوردار است و #bدر آن میزی برای شما قرار داده اند که خوشبختی، سلامتی، ثروت و موفقیت را بر روی آن گذاشته اند…  #/bفقط کافیست حرکت کنید و به سمت آن بروید.
عده ای جسارت و اشتهای زیادی دارند، یک گوشه نمی‌نشینند و منتظر بقیه نمی‌مانند؛ آن ها جلو می‌روند خوشبختی، پول، سلامتی و موفقیت را در بشقاب زندگی شان قرار می‌دهند و بهای آن را نیز می‌پردازند.
ولی عده ای دیگر روی صندلی های خود در یک گوشه، ساکن نشستند تا نوبت آن ها شود و گارسون هستی به سراغشان بیاید، سفارش شان را ثبت کند و در پایان معلوم نیست که راضی خواهند شد یا نه !
البته در بیش تر موارد گارسونی در کار نیست و آن ها دو انتخاب دارند یا بلند شوند و حرکتی کنند یا این که یک جا بمانند و هیچ چیزی عایدشان نشود؛ این گونه افراد، اکثر اوقات چشمشان روی بشقاب زندگی آدم‌های دیگر است و به خاطر پر بودن بشقاب دیگران حرص و جوش می‌خورند و ناراحت می‌شوند.
آنها نه تنها تلاشی برای پر کردن بشقاب خودشان نمی‌کنند، بلکه هیچ لذتی از زندگی هم نمی‌برند و کار همیشگی‌شان حسرت خوردن است.  البته ممکن است این حسرت آن‌ها به حسادت تبدیل شود و عواقب بدتری رقم بزند…
چند روز پیش داستان جالبی در باره ی «اِمت فاکس» نویسنده و فیلسوف معاصر ایرلندی به چشمم خورد، این نویسنده مشهور در خاطرات اولین سفر خود به آمریکا نوشته است که برای صرف غذا به رستورانی در این کشور رفت. او با توجه به ذهنیتی که از رستوران های کشورش داشت، در گوشهای نشست و منتظر پیشخدمت ماند؛ اما هیچ کس به سراغش نیامد تا سفارشش را ثبت کند. زمان سپری می‌شد و او با تعجب و ناراحتی به افرادی نگاه می‌کرد که خیلی دیرتر وارد سالن شده بودند، اما حالا با آرامش غذا می‌خوردند. بالاخره با دلخوری از مردی که در میز کناری اش نشسته بود پرسید: من 20 دقیقه است که اینجا نشستهام، چرا پیشخدمت به من توجه نمیکند؟ اما شما دیرتر از من آمدی و مشغول صرف غذایی ! مرد در جواب او گفت : اینجا «سلف سرویس» ست؛ شما باید به انتهای رستوران بروید و هرچه که میخواهید بردارید، پولش را پرداخته کرده و غذایتان را میل کنید.
این اتفاق باعث شد تا امت فاکس به فکر فرو رود و بفهمد که زندگی هم حکم سلف سرویس را دارد.
همه‌ی اتفاق‌ها، فرصت، موقعیت، شادی و غم در برابر ما قرار گرفته‌اند و بیش تر ما به جای این که حرکتی به خودمان بدهیم و برای به دست آوردن امکاناتی که روی میز برایمان آماده کردند، قدمی‌برداریم، بیحرکت به صندلی خود چسبیدهایم و محو این هستیم که دیگران در بشقاب خود چه دارند و از این که آن ها سهم بیشتری نصیب شان شده حرص و جوش می‌خوریم.
اگر شما هم به همین روش عمل می‌کنید و برای برداشتن رویاهایتان و گذاشتن آن ها در بشقاب زندگی تلاشی نمی‌کنید، بدون شک گرسنه خواهید ماند و فقط حسرت بشقاب پر دیگران را خواهید خورد.
شما برای به دست آوردن رویاهایتان فقط یک راه در اختیار دارید و آن دل کندن از صندلی تان و حرکت کردن است.
باید باور کنید که قدم های اولی که به سمت رویاهایتان بر می‌دارید می‌تواند تضمین کننده ی موفقیت شما باشد. بیشتر ما در برداشتن قدم اول دچار مشکل هستیم و به دلیل ترسی که از بلند شدن داریم، تا آخر عمرمان به صندلی می‌چسبیم و درجا می‌زنیم.
در واقع ما بدون این که بایستیم، خود را زمین می‌زنیم.
این نوع باخت بدترین نوع باخت است؛ زیرا کسی که در مسیر قرار می‌گیرد شاید دقیقا به آن چیزی که می‌خواست نرسد اما در مسیر حرکتش چیزهایی زیاد به دست می‌آورد که مهم ترین آن شجاعت برای ایستادن است.
شاید اگر بسیاری از ما مثل این نویسنده ی ایرلندی، فقط تا انتهای سالن می‌رفتیم، چیزهای زیادی به دست می‌آوردیم و حال و روزمان فرق می‌کرد. گوته میگوید «هر کاری که می‌توانید انجام دهید یا دوست دارید که بتوانید انجامش دهید، باید شروعش کنید. جسارت، در خودش نبوغ، قدرت و جادو دارد».
مشکل بسیاری از ما، شروع نکردن و درجا زدن است.
بزرگترین تفاوت افرادی که به موفقیت رسیده اند و هر روز نیز در حال پیشرفت هستند و هر لحظه به نتایج و دستاوردهای بهتری می‌رسند با افراد شکست خورده در این است که آن ها منتظر نماندند، بقیه برایشان حال خوب و موفقیت بیاورند.
آن ها دل از صندلی کنده اند و برای به دست آوردن رویاهایشان حرکت کردند. اگر شما هم می‌خواهید حال خوبی داشته باشید و به موفقیت، خوشبختی، سلامتی و ثروت برسید.

  • 1.    باید دست از مقایسه زندگی تان بردارید، 
  • 2.    افکار منفی را کنار بزنید، 
  • 3.    چشم تان را از بشقاب دیگران برداشته و بلند شوید
  • 4.    سراغ سلف سرویس هستی بروید و هر آن چه که می‌خواهید بردارید. 

البته این سیستم سلف سرویس نیز بهایی دارد که مهم ترین بهای آن تلاش و پایداری تان است…  موفقیت‌ها و ثروتی که در بشقاب کنار دستی تان می‌بینید بدون شک با نشستن و منتظر ماندن به دست نیامده است، پشت محتویات این بشقاب قدم‌های برای رسیدن به آن وجود دارد.
متاسفانه بسیاری از انسان‌های بازنده، پی به این حرکت‌ها و تلاش ها نمی‌برند و همه چیز را به شانس ربط می‌دهند. اگر شما هم در وضعیت مشابه ای قرار دارید و نشسته‌اید، همین الان صندلی‌تان را رها کرده و حرکت کنید. جهان هستی با میزی پر از موفقیت، خوشبتی و … منتظر شما است.