IMG-LOGO
نصب وب اپلیکیشن
معرفی کتاب شکرگزاری را باور کن - بخش بیست و یکم - کنترل بر احساسات نشان عزت نفس

معرفی کتاب شکرگزاری را باور کن - بخش بیست و یکم - کنترل بر احساسات نشان عزت نفس

یک سال قبل

کنترل بر احساسات نشان عزت نفس

در جهان تعداد زیادی از افراد نیستند که مهارت کنترل بر احساسات خویش را کسب کرده باشند که در نهایت در مواقع لزوم برخوردهای واکنشی نامناسب از خود بروز ندهند و به سادگی خشمگین و تندخو نشوند.

این گروه از افراد چون در درونشان دنیایی از خشم های فروخورده و گره های حقارتی وجود دارد، با کوچکترین تلنگر و محرکی از حالت عادی خارج شده و شروع به نشان دادن واکنش های نامناسب و آسیب زننده به خود و دیگران می کنند.

در مقابل افرادی هم هستند که چون مشکلی با خود ندارند و صلحی پایدار همواره در درونشان برقرار است به سادگی دچار احساسات منفی همچون خشم، ترس و یاس نمی شوند و می توان گفت قدرت کنترل بر احساسات خود را به خوبی می دانند و اصلا دلیل اینکه چنین انسانهائی موفقیتها و خوشبختی هایشان مستدام است، همین عدم برخوردهای هیجانی با موضوعات و افراد می باشد. زیرا پیروزی ها تنها نصیب کسانی می شود که بتوانند بر هیجانات خود در وقت لزوم غلبه کنند و مغلوب حالتهای بد روانی نشوند و اگر لازم هست تصمیمی اتخاذ نمایند. چون آرامش در درونشان برقرار است معمولا و در اکثر مواقع و موارد بهترین تصمیم را می گیرند. به همین دلیل هم دائما در حال تجربه موفقیت های پیاپی می باشند.

افرادی که کنترل بر احساسات را می دانند معتقدند هرگز نباید وقت و انرژی خود را صرف مشاجرات و بحث ها کرد.

آنها بر این باورند که کسی حق ندارد رفتار دیگری را تحت کنترل خویش قرار دهد و بخواهد درست عمل کردن را به آدمها یاد بدهد. از دید این آدمها تمام افراد بشر بسان خویشتن ارزشمند و محترم هستند حال فرقی ندارد با وی هم عقیده باشند یا خیر...

کنترل بر احساسات تنها از عهده ی کسانی ساخته است که بر ذهن و کلام خود کنترل خوبی دارند...

 

کنترل بر احساسات نشان عزت نفس
110mb
9:35

 

 

کنترل بر احساسات نشان عزت نفس
8.78mb
9:35

توجه: این فایل تا مدت محدودی به صورت رایگان قابل استفاده است. در صورت نیاز آن را دانلود کرده و روی سیستم خود ذخیره نمایید.