IMG-LOGO
نصب وب اپلیکیشن
دسته‌بندی پستها

ده نگرانی موثر بر مثبت اندیشی شما

(ارسال شده توسط: فرشته پوستي، 1398/02/23-13:33:23)
  • 484

۱۰ نگرانی موثر بر مثبت اندیشی شما
این روزها بسیاری از مردم تحت فشار استرس‌هایی هستند که تأثیر منفی بر زندگی و مثبت اندیشی‌شان دارد.
گاهی افراد اهمیت مثبت اندیشی را از یاد می‌برند و این‌ها درست همان افرادی هستند که همیشه در حال حل مشکلات خود در محیط کار و خانه هستند و این ناراحتی‌ها و استرس‌ها لحظه به لحظه ذهنشان را مسموم می‌کند.
این ساز و کار به صورتی است که شخص خودش متوجه نمی‌شود. اگر شما هم در چنین شرایطی به سر می‌برید لیست ۱۰ تایی زیر از ناراحتی‌های روزمره که مثبت اندیشی ما را نشانه می‌رود حتماً در مورد شما نیز صادق است. بگذارید ببینیم چه افکار مزاحم و بی فایده ای می‌توانند بر تفکرات مثبت شما تأثیر بگذارند و نیز راه حلی برای پایان دادن به آن‌ها بیابیم.
1) کمبود وقت : برای تکمیل پروژه‌ها، خرید، تماس با خویشاوندان و … . در کل می‌توان گفت این لیست بی پایان است. هجمه‌ی بی‌وقفه‌ی امور زندگی مانع انجام وظایف شخصی و شغلی‌مان می‌شود و در نتیجه همیشه استرس و نگرانی آن‌ها را داریم و نمی‌توانیم مثبت اندیش باشیم.
راه حل: همواره سعی کن اوقاتی را به خانواده، خودت، تفریح و … اختصاص دهی. این کار می‌تواند موجب آرامش شود و تو را از بند فکرهای منفی رها کند.
2) رقابت: این روزها همه در حال رقابتند. همه می‌خواهند بهترین باشند. و افراد در این پیکار شخصیت، شأن و مثبت نگری‌شان را فراموش می‌کنند. دروغ، خیانت و … رواج می‌یابد.
راه حل: اندکی صبر کن و به جایگاهی که در آن قرار داری فکر کن. کجایی؟ چه کاره ای؟ هدفت چیست؟ آیا همین‌ها کافی هستند؟ راضیت می‌کنند؟ ادامه نده و فکر کن ببین مهم ترین‌ها در زندگیت چه چیزهایی هستند.
3) نمی‌توان چندین کار را با هم انجام داد: نمی‌توان از یک انسان معمولی انتظار داشته باشیم مانند جولیوس سزار بتواند حداقل سه کار را در آن واحد مدیریت کند. در کل ذهن انسان در لحظه می‌تواند تنها بر یک عمل متمرکز شود و انجام چند کار در یک زمان خلاقیت و کیفیت کار و نتایج آن را کاهش می‌دهد. همه ی این‌ها باعت بروز استرس و نگرانی می‌شود.
راه حل: اولویت تعیین کن. هر کاری به نوبت. این بهترین راه برای انجام کارها است.
4) ثروت و پول: حتی اگر پولدار و ثروتمند باشی باز هم همیشه نگران آن هستی. انسان‌ها به دنبال ثروت و جاه همه چیز را فراموش می‌کنند، دچار افسردگی می‌شوند و همواره مضطرب و پریشانند.
راه حل: همواره به خاطر داشته باش پول وسیله است نه هدف. سعی کن کمتر به پول فکر کنی و به لذت‌های دیگر در زندگی بپردازی.
5) پیری: امروزه مسئله‌ی جوانی چه به طور طبیعی و چه در نتیجه ی عمل‌های جراحی زیبایی و … بسیار مهم و حیاتی به نظر می‌رسد. مردم بر این باورند که افراد جوان‌تر الزاماً موفق و شاد هستند و به همین دلیل با اولین چین و چروک‌ها حتی در ۲۵ سالگی می‌ترسند و غصه می‌خورند.
راه حل: داشتن چهره ای مثبت راهی خوب برای زیبا به نظر رسیدن است. اگر انسان مثبت گرایی باشید حتماً همه دوستت خواهند داشت.
6) آگاهی: در ذهن یک شخص امروزی این باور عمومی‌وجود دارد که داشتن اطلاعات و آگاهی یعنی موفقیت. به همین دلیل افراد همیشه نگران اخباری هستند که فرصت نکرده اند بشنوند، بخوانند و پیگیری کنند.
راه حل: بپذیر که نمی‌شود همه چیز را در دنیا بدانی. باید تنها به دنبال اطلاعاتی باشی که به دانستن آن نیاز داری و البته به دنبال اخبار بد که موجب افسردگی می‌شود نباش. گاهی دست از سر اخبار بردار!
7) هنجارهای زندگی: برخی افراد نگرانند که مبادا شیوه‌ی زندگی‌شان غلط باشد. وقتی نگران شباهت‌های زندگی‌مان با دیگران هستیم برخی از امور مانند علایق شخصی و اصالتمان را از دست می‌دهیم.
راه حل: آن چه دیگران می‌گویند و می‌اندیشند را فراموش کن. وقتی نگران تفکرات همکاران و همسایه‌ها و اقوام هستی ممکن است اندیشه‌ها و اعتقادات خودت را از یاد ببری.
8) عشق: طبیعت بشر به گونه‌ای است که همیشه دلواپس عشقش است. وقتی عاشق نیستی و از تنها ماندن می‌ترسی، وقتی عاشقی و می‌ترسی عشقت را از دست بدهی و نیز زمان‌هایی که در سوگ عشق پیشینت زانوی غم بغل گرفته ای.
راه حل: مطمئناً عشق احساس فوق العاده‌ی در انسان ایجاد می‌کند اما وجود یا عدم وجودش به آرزوها و افکار انسان وابسته نیست. آرام و آسوده به زندگیت برس و نگران آن نباش و آن گاه خواهی دید که همه چیز درست می‌شود و خود به خود به پیش می‌رود.
9) تصادفات: روزانه از طریق تلویزیون چندین خبر ناگوار و منفی درباره‌ی حملات مختلف، تصادفات رانندگی، سقوط هواپیماها و بلایای طبیعی به گوش افراد می‌رسد و به همین خاطر است که آنها همیشه نگران چیزهایی هستند که شاید اتفاق بیافتند.
راه حل: سعی کن مثبت باشی و به چیزهای خوب فکر کنی. با ترسیدن چیزی حل نمی‌شود پس از زمان حال لذت ببر و حضور ذهن داشته باش. اجازه نده اخبار بد باشند که ذهن تو را کنترل کرده و جهت می‌دهند.
10) آب و هوا: شاید خنده دار باشد ولی تنها گزارشگران، خلبان‌ها و زمین شناس‌ها نیستند که درباره شرایط آب و هوایی نگرانند. اگر آماری از خواندن و دیدن و شنیدن اخبار آب و هوا توسط افراد عادی داشته باشیم می‌فهمیم که مسئله‌ی آب و هوا برای عده ی زیادی از مردم یک مسئله‌ی جدی و نگران کننده است.
راه حل: چیزی به نام هوای بد وجود ندارد. سعی کن انواع آب و هوا را امتحان کنی و نگران برف و باران و باد نباشی.

ویرایش

تصویر پروفایل
مصطفی
1398/03/30-13:16:24
با سلام و احترام وقتی ی مطلبی برای من آزار دهنده می شه چه کاری باید انجام بدم . لطفا راهنمایی بفرمایید .
1398/05/17-14:02:30

پاسخ به سوال شما در فایل صوتی زیر

مثب اندیشی
8.0mb
8:41

توجه: این فایل تا مدت محدودی به صورت رایگان قابل استفاده است. در صورت نیاز آن را دانلود کرده و روی سیستم خود ذخیره نمایید.

تصویر پروفایل
فرشته پوستي